הצבת מטרות

אם יש משהו אחד שהוא משותף לכל האנשים המצליחים, הוא היכולת להציב מטרות ולהשיג אותם.

אם אתם לא יודעים לאן אתם רוצים להגיע?

איך תגיעו?

איך תדעו שהגעתם?

איך תדעו שלא הגעתם?

אבל כמו שהבנתם, השלב המשמעותי ביותר הוא הבנת המטרה – המקום שאליו אתם שואפים להגיע.

יש שיסבירו את חשיבות הנושא דרך "חוק המשיכה"  Law of Attraction   ברגע שתדעו ותתכווננו לאן אתם רוצים להגיע ומה אתם רוצים להשיג, חוק מסתורי בטבע, יביא אותם ויביא לך בדיוק את הדבר הזה שאתה חפץ בו.

אחרים יסבירו את זה בכך שהמוח האנושי מסנן מדי יום מיליוני יחידות מידע, כאשר אתה מכוון בצורה ברורה את המודע והתת מודע שלך למה חשוב לך, הסיכוי שהמוח לא יסנן את יחידות המידע הרלוונטיות לנושא גדול יותר, ואז למעשה אתה הופך חשוף להזדמנויות שאילולא הכיוון המדויק, היו מסוננות.

אחרים יסבירו לכם שמבחינה לוגית מאד פשוטה, אם אתם לא יודעים לאן אתם רוצים להגיע, לא תדעו איך לתכנן את הדרך…

תהליך התפתחות כולל בתוכו באופן פשטני  3 שלבים מרכזיים ואינטואיטיביים

השלב הראשון – ההבנה איפה אתם נמצאים – אם לא תדעו באופן בהיר איפה אתם נמצאים, לא תדעו מאיפה להתחיל לצעוד לעבר המטרות שלכם.

השלב השני – לאן אתם רוצים להגיע  – – דמיינו לעצמכם שאתם נכנסים למונית והוא שואל אתכם לאן נוסעים?

ואתם עונים – רק לא לעזה…. לאן לדעתכם תגיעו?

ואם אתם פשוט לא עונים? לאן לדעתכם תגיעו?

ואם תגידו לו – אנחנו זורמים? לאן לדעתכם תגיעו?

אתם חייבים לדעת לאן אתם רוצים להגיע בשביל לעבור לשלב השלישי של התהליך

השלב השלישי – איך הכי טוב לתכנן את הדרך – בשלב הזה אתם בודקים מה המשאבים שלכם, מה המחסומים שלכם ואיך הכי נכון לבצע את הדרך לעבר המטרה הנדרשת

וכמו שכבר אמרנו, אם אתם לא יודעים לאן אנחנו רוצים להגיע, איך נמלא את כל השאר במשוואה?

לא משנה מה ההסבר שעובד לכם הכי טוב, מהניסיון שלי, הן האישי והן המקצועי, זה פשוט עובד!!!

הצבת מטרות עובד כל כך חזק – שאני יכולה להבין גם את אלו שמרגישים שקיים איזה קסם קוסמי שקשור לנושא הזה.

יש לי המון דוגמאות, אבל רק כדי לחלוק עד כמה הנושא עובד, אני אספר על לקוחה שלי, שידעה שהיא חייבת להביא כוח אדם לעסק שלה, האדם שהיא ציפתה להביא היה צריך להיות עם ידע של מנכ"ל אבל אם רצון להיות בפועל קופאי מבחינת השכר ותנאי המשרה.

לא נשמע אפשרי….

אחרי שהיא הבהירה לעצמה בדיוק מה היא צריכה, עברו מספר חודשים והאדם הזה הגיע – עם ידע של מנכ"ל – במכירות, שיווק התנהלות עם לקוחות ועם רצון להיות קופאי. וזה לא היה ניצול, זה הייתה מערכת נקודתית של WINWIN שאפילו לי נפלה הלסת כשזה קרה….

אבל זה ככה עובד.

אז איך בדיוק מציבים מטרות שיעזרו לנו להגיע להישגים שאנחנו באמת רוצים?

דבר ראשון חשוב להבין שהמטרות שאנחנו מציבים לעצמנו צריכות להיות מותאמות לחזון ולערכים שלנו, זה צריך להיות משהו שבאמת יושב טוב עם מי שאנחנו ועם מה שחשוב לנו. מטרה שנציב כי היא נראית או נשמעת לנו ממש טוב מבחוץ אבל סותרת את הערכים והאמונות הבסיסיות שלנו, לא תושג.

אם יש לכם מטרה שכבר המון זמן אתם מנסים להשיג, ואתם לא מצליחים זה יכול לרמוז לכם שיש במטרה משהו שלא מתיישב טוב עם משהו אחר בחיים שלכם, ערך או אמונה אחרת שלכם. לפרק נושאים כאלו לבד זה די קשה, מומלץ לקבוע פגישת ייעוץ עם איש מקצוע שיפתור את הפלונטר ואז תראו כמה פשוט וקל לכם להשיג את המטרה שהצבתם.

דבר שני חשוב להבין שהשגת מטרות זה תהליך, גם אם חלף הזמן והמטרה לא הושגה, והיא עדיין נותרה מטרה משמעותית וחשובה, אז צריך לבחון את הדרך, את הפעולות להשגת המטרה ולשפר את המשאבים והפעולות שנעשו על מנת להשיג את המטרה הנכספת.